Reklama

Wiadomości

Warszawa: XXVI Targi Wydawców Katolickich (zapowiedź)

Maria Fortuna-Sudor

Trwają już przygotowania do XXVI Targi Wydawców Katolickich. Tegoroczna edycja, przesunięta ze względu na pandemię, odbędzie się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Targi Wydawców Katolickich w wyjątkowy sposób i na trwałe wpisały się nie tylko w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy, ale także w życie kulturalne naszego kraju. Od wielu lat przyciągają miłośników książek kilku pokoleń. Gromadzą wystawców z całego kraju, prezentując wydawniczy dorobek oficyn kościelnych, zakonnych, jak i świeckich, które swoją ofertę kierują do całych rodzin. Organizatorom zależy, aby tegoroczne targi, choć zupełnie inne niż dotychczas z powodu pandemii, tradycyjnie stały się miejscem spotkania ze słowem w każdym jego wymiarze.

Tegoroczna edycja w związku z obowiązkiem zachowania reżimu sanitarnego odbędzie się na dwóch płaszczyznach. Tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego oraz w wolnej przestrzeni Ogrodów Zamku Królewskiego, gdzie targowe wydarzenie skoncentrują się wokół namiotów przygotowanych dla poszczególnych wystawców. Organizatorzy zatroszczą się o zachowanie wszelkich rygorów i zaleceń Sanepidu, tak, aby targi były jak najbardziej bezpieczne – zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. XXVI Targi Wydawców Katolickich trwać będą od 23 do 26 września

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W trakcie Targów odbędą się spotkania ze znanymi osobami życia kultury. W trosce o zdrowie wszystkich obecnych najważniejsze, z czytelniczego punktu widzenia, targowe wydarzenia, czyli spotkania z ulubionymi autorami i podpisywanie książek będzie odbywać się w ramach dotychczasowej formuły, na stoiskach w Arkadach, ale także w osobnym namiocie w Ogrodach Kubickiego.

Jak co roku kluczowym akcentem targów jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS, która w tym roku wręczona zostanie po raz 23. Wyróżnienie przyznawane jest w kilkunastu kategoriach tematycznych, począwszy od kategorii literackiej czy edytorskiej, poprzez publikacje dla dzieci i młodzieży, multimedia, książki historyczne oraz współczesną i tradycyjna muzykę chrześcijańską. W bieżącej edycji o ten najważniejszy laur przyznawany publikacjom o tematyce religijnej rywalizuje niema 300 publikacji zgłoszonych przez kilkadziesiąt krajowych podmiotów wydawniczych.

Reklama

Tradycyjnie już Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich przyzna także Nagrody Małego FENIKSA, którymi honorowane są osoby i instytucje szczególnie zasłużone na niwie promocji treści i publikacji katolickich w mediach i przestrzeni kulturalno-społecznej.

Wręczenie Nagrody FENIKS nastąpi w ramach uroczystego koncertu w sobotę 25 września w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15.

Szczegółowe informacje oraz kalendarium spotkań będą na bieżąco uzupełniane na stronie Targów Wydawców Katolickich www.swk.pl.

Wśród patronów XXVI Targów Wydawców Katolickich jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-09-01 08:13

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Chcą czytać o Franciszku

Artur Stelmasiak

Na tegorocznych Targach Wydawców Katolickich padł rekord frekwencji. Z ofertą 140 wydawców, prezentowaną w arkadach Zamku Królewskiego w Warszawie, zapoznało się ponad 20 tys. zwiedzających.

Więcej ...

Jasna Góra: rozpoczęły się obrady Rady Stałej KEP

2024-05-02 15:05

Biuro Prasowe Jasnej Góry

Na Jasnej Górze, zgodnie ze zwyczajem, w wigilię uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, odbywają się obrady Rady Stałej Konferencji Episkopatu. Podjęte zostały bieżące sprawy Kościoła w Polsce, wśród tematów: lekcje religii w szkołach, standardy ochrony małoletnich oraz inicjatywy związane z jubileuszami kościelnymi 2025 i 2033 roku. Zostaną też poruszone aktualne zagadnienia życia wiernych Kościoła w Polsce i misji duszpasterskiej.

Więcej ...

Abp Wojda na Jasnej Górze: chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna

2024-05-03 13:28

Karol Porwich/Niedziela

O tym, że chrześcijańska tożsamość jest nam potrzebna mówił na Jasnej Górze abp Tadeusz Wojda. Przewodniczący Episkopatu Polski, który przewodniczył Sumie odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski apelował, by stawać w obronie „suwerenności naszego sumienia, naszego myślenia oraz wolności w wyznawaniu wiary, w obronie wartości płynących z Ewangelii i naszej chrześcijańskiej tradycji”. Przypomniał, że „życie ludzkie ma niepowtarzalną wartość i że nikomu nie wolno go unicestwiać, nawet jeśli jest ono niedoskonałe”.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...