Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Zawierzenie maturzystów

Niedziela sosnowiecka 12/2015, str. 1

Maturzyści Diecezji Sosnowieckiej

Agnieszka Raczyńska-Lorek

Maturzyści Diecezji Sosnowieckiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W czwartek 12 marca młodzież klas maturalnych z diecezji sosnowieckiej uczestniczyła w dorocznej pielgrzymce na Jasną Górę. Maturzyści wraz z kapłanami, rodzicami, katechetami, nauczycielami i dyrektorami szkół przybyli, by prosić Maryję Jasnogórską o pomyślne zdanie egzaminów i dobre życiowe wybory. Z serc młodych ludzi płynęły gorące modlitwy zawierzenia i pieśni dziękczynienia za dotychczas otrzymane łaski.

Uroczystości na Jasnej Górze rozpoczęły się o godz. 10 piękną, pełną życiowych wskazówek katechezą rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, ks. dr. Andrzeja Przybylskiego. Prelegent wskazał na trzy pokarmy, które nadają sens życiu człowieka – mądrość, miłość i wolę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Godzinę później w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem i z homilią Pasterza Kościoła sosnowieckiego, bp. Grzegorza Kaszaka. W imieniu młodzieży sosnowieckiej Księdza Biskupa oraz zgromadzonych kapłanów powitali przedstawiciele maturzystów.

Reklama

W homilii bp Grzegorz Kaszak wskazał, że Bóg pragnie od człowieka usłyszeć, co u niego słychać? Skoro tak jest – kontynuował kaznodzieja – to rodzi się pytanie: czy ja mam czas na to, by tak po prostu porozmawiać z Bogiem o swoich sprawach, o swoich radościach i troskach, o codziennym życiu, czy modlę się do Boga? I to jest jeden sposób komunikowania się z Nim. Ale jest też drugi, z którego często korzystamy. Pośredniczką naszych spraw jest Matka Przenajświętsza, która tak jak na weselu w Kanie Galilejskiej, gdy zabrakło wina, udaje się do Syna, by Ten coś poradził – powiedział bp Grzegorz Kaszak. Kaznodzieja gorąco zachęcał maturzystów, aby zwrócili się o pośrednictwo do Tej, która była najukochańszą osobą na ziemi dla Jezusa.

Sosnowieckim maturzystom obecnym na pielgrzymce na Jasnej Górze, jak i wszystkim łączącym się z nimi duchowo życzymy darów Ducha Świętego i wszelkiej pomyślności na czas egzaminów i rekrutacji na wyższe uczelnie. Ufamy, że każdy z tej pielgrzymki wrócił bogatszy o nowe Boże doświadczenie, z nadzieją na lepszą przyszłość, która tak bardzo potrzebna jest młodemu człowiekowi.

Podziel się:

Oceń:

2015-03-19 11:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Włochy: Wszyscy maturzyści dopuszczeni w tym roku do egzaminu dojrzałości

PAP

W tym roku wszyscy maturzyści we Włoszech będą dopuszczeni do egzaminu dojrzałości - postanowiło ministerstwo oświaty. Matura będzie polegać na egzaminie ustnym, a ocena będzie sumą jego wyniku i całej pracy ucznia. Sprawdzona zostanie znajomość konstytucji kraju.

Więcej ...

Kard. Schönborn o Euro 2024: najbardziej fascynuje mnie silny duch zespołu

2024-06-28 16:02
Kardynał Schönborn

Erzdiözese Wien/Stephan Schönlaub

Kardynał Schönborn

„Właściwie nie mam żadnego pojęcia o piłce nożnej, ale w ciągu ostatnich kilku dni naprawdę dopadła mnie piłkarska gorączka” - przyznał to kard. Christoph Schönborn na łamach wychodzącej w Wiedniu bezpłatnej gazety „Heute” z 28 czerwca. Swój cotygodniowy komentarz arcybiskup Wiednia poświęcił piłkarskim refleksjom przy okazji rozgrywanych w Niemczech Mistrzostw Europy w piłce nożnej i euforii wywołanej występami austriackiej drużyny narodowej. „Austria zwycięzcą w grupie, i to w najtrudniejszej grupie! Wielki szacunek dla występu każdego zawodnika z osobna, a także całej drużyny pod wodzą trenera Ralfa Rangnicka!” - napisał hierarcha.

Więcej ...

Mazańcowice: zabytkowa polichromia zajaśniała oryginalnym blaskiem

2024-06-28 18:20
Kościół św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

wikipedia/D T G na licencji Creative Commons

Kościół św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach

Zakończyły się prace przy konserwacji późnomłodopolskiej polichromii we wnętrzu świątyni trwają w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Mazańcowicach koło Bielska-Białej. Dekorację malarską w latach 1929-1934 stworzył zespół krakowskiego profesora Adama Giebułtowskiego - ucznia Jana Matejki. Ten sam warsztat pracował przy innych polichromiach zachowanych w kościołach diecezji bielsko-żywieckiej, m.in. w Głębowicach, Porębie Wielkiej, Czańcu.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Wiara

Co skłania mnie do podążania za Jezusem?

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Ireneusz, biskup i męczennik

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Niedziela Łódzka

Wakacyjny savoir vivre w Kościele

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024

Kościół

Diecezja kielecka: zmiany kapłanów 2024