Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Psary

Muzyka jednoczy ludzi

Uczestnicy festynu w Psarach

Piotr Lorenc

Uczestnicy festynu w Psarach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tak się buduje markę! Pierwszy festyn i od razu sukces. Nie tylko frekwencyjny, lecz także integracyjny i artystyczny. A wszystko przez bogaty i urozmaicony program i szeroki wachlarz artystów występujących podczas festynu parafialnego w Psarach. Ze sceny popłynęły znane i lubiane melodie grane i śpiewane przez zespoły ludowe oraz formację Dzień Dobry, a wieczorem arie operowe i operetkowe, utwory musicalowe. Można też było podziwiać popisy taneczne.

– 24 czerwca uczczeni zostali patronowie naszej parafii – Święci Apostołowie Piotr i Paweł. A wierni mogli się ze sobą spotkać, porozmawiać. Dla dzieci były przygotowane dmuchane zamki, trampolina i kule powietrzne. Były też stoiska z książkami religijnymi. Oczywiście nie zabrakło stoisk z domowym jedzeniem. Pokazaliśmy, że parafia to nie tylko niedzielna Msza św., ale że jest to wspólnota ludzi młodych, i w sile wieku, i seniorów, i dzieci. Bardzo się cieszę, że I Parafialny Festyn w Psarach, zorganizowany wspólnie z Urzędem Gminy na stadionie piłkarskim Iskry Psary, przyczynił się do integracji parafii, a także, że był sposobnością do zaprezentowania różnych gatunków muzycznych – powiedział ks. Jan Piekarski, proboszcz parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Psarach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ale nie byłoby festynu i koncertów, gdyby nie pomysł i zaangażowanie państwa Grażyny i Jana Kubików. – Kilka lat temu obiecałam Księdzu Proboszczowi, że zaśpiewam w kościele podczas uroczystości odpustowych lub zorganizuję koncert. W Psarach bowiem urodziłam się, zostałam ochrzczona w miejscowym kościele i mieszkałam z rodzicami przez pierwsze dwa lata życia. Do tej pory czuję się związana z tą miejscowością. I wymyśliliśmy w końcu wspólnie z mężem, że zorganizujemy w parafii nie tylko koncert, lecz także festyn. Pomysł bardzo spodobał się ks. Piekarskiemu i od słów przeszliśmy do czynów – powiedziała Bożena Grudzińska-Kubik. Zadowolenia nie krył też współorganizator – wójt Gminy Psary Tomasz Sadłoń. – Cieszę się że Proboszcz zdecydował się zorganizować piknik parafialny. W dzisiejszych czasach każda inicjatywa, która ma na celu integrację społeczności, zachęca ludzi do tego, aby zechcieli wyjść z domu, wspólnie się pobawili, posłuchali muzyki, jest godna pochwały i pomocy – powiedział wójt Psar.

Reklama

Wieczorny koncert operetkowo-musicalowy rozpoczęli „Polką” Johana Straussa wspaniali tancerze: Dominika Babiarz i Łukasz Zasik. Dominika jest artystką baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2004 r. tańczyła w Watykanie dla Jana Pawła II. Od 20 lat związana jest ze wspólnotą Lednica 2000, gdzie każdego roku tańczy i tworzy choreografię. Zaś Łukasz Zasik przez wiele lat był solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, Baletu Narodowego w Warszawie oraz National Ballet w Mexico City. Obecnie współpracuje z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i prowadzi ogniska baletowe w Częstochowie i Żarkach.

Po tancerzach wystąpiła Bożena Grudzińska-Kubik – sopran. Artystka znana jest publiczności w Polsce od wielu lat. Występowała jako solistka Operetki Śląskiej, następnie Opery Śląskiej, a także na scenach i estradach Belgii, Holandii, Niemiec, Włoch, Szwecji, Danii, Finlandii i Czech, odnosząc sukcesy w czołowych partiach operowych, a także w koncertach oratoryjnych i popularnych. Na scenie nie zabrakło znanego tenora Adama Sobierajskiego, solisty Opery Śląskiej i Krakowskiej, współpracującego z operą wrocławską, bydgoską i Teatrem Wielkim w Łodzi.

Parafia w Psarach zorganizuje festyn również w przyszłym roku, z okazji wspomnienia Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Podziel się:

Oceń:

2017-07-06 10:26

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Plebańskie ogrody – radość, trzeźwość i jurajskie słońce

Wojciech Mścichowski

Więcej ...

Reforma podstaw programowych. Czy rośnie nam szparagowe pokolenie?

2024-05-17 07:23
Andrzej Sosnowski

Red.

Andrzej Sosnowski

Czy w konsekwencji wyrośnie nam "szparagowe pokolenie" nie znające nawet Szekspira? 13 maja br. zakończył się termin konsultacji publicznych.<

Więcej ...

Procesja fatimska

2024-05-17 13:29

Marek Białka

W parafii pw. św. Marcina w Gnojniku wierni w sposób szczególny czczą Matkę Bożą Fatimską – pod jej wezwaniem jest ich nowa świątynia.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 17.):  Ale nudy!

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 17.): Ale nudy!

Czy miłujesz Mnie?

Wiara

Czy miłujesz Mnie?

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Kościół

Świadectwo: św. Andrzej Bobola przemienia serca

Prawo człowieka do uzewnętrzniania swojej religii

Kościół

Prawo człowieka do uzewnętrzniania swojej religii

Anioł z Auschwitz

Wiara

Anioł z Auschwitz

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

Wiara

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

Wiara

10 mało znanych faktów o objawieniach w Fatimie

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...

Kościół

Rozpoczął się proces beatyfikacyjny Sługi Bożej Heleny...