Reklama

Niedziela Legnicka

Dodaj do ulubionych

Niedziela legnicka 30/2023, str. IV

Uczestnicy spotkania młodych

Ks. Tomasz Ślazyk

Uczestnicy spotkania młodych

W Lubinie w parafii św. Maksymiliana Marii Kobego w dniach od 30 czerwca do 2 lipca odbyło się diecezjalne spotkanie młodych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po raz 30. młodzież skupiona w różnych grupach formacyjnych przeżywała swoje święto. Tym razem odbyło się ono na początku wakacji, a przewodnim hasłem były słowa: „Dodaj do ulubionych”.

By nie zabrakło Boga

– Współczesny świat przedstawia, zwłaszcza młodym, wiele różnych propozycji. Jednak my chcemy, żeby wśród tych ulubionych poszukiwań nie zabrakło Boga. To powinna być pierwsza i najważniejsza myśl w życiu człowieka. Jeśli zabraknie Go, jeśli zabraknie w naszym gronie znajomych, którzy mają wiarę, to nasze pasje, talenty, poszukiwania mogą się nie w pełni realizować – powiedział ks. Tomasz Ślazyk, duszpasterz młodzieży.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Triada

Spotkanie przebiegało według triady: poznaj, szukaj, wybierz. Pomagały w tym różne inicjatywy. Była modlitwa, czas na adorację i oczywiście Msza św., która była centrum każdego dnia. Młodzi rozwijali swoje talenty na warsztatach muzycznych prowadzonych przez Agnieszkę Chrostowską i Piotra Ziemowskiego z Siewców Lednicy. W odkrywaniu tajemnic ikony, jej symboliki i głębi pomagała s. Sara ze zgromadzenia Jezusa Miłosiernego z Łodzi. Natomiast warsztaty liturgiczno-biblijne prowadzili ks. Jakub Bochyński i ks. Krzysztof Borysiewicz. Nie zabrakło też czasu na integrację z tańcem i śpiewem. Spotkanie było też doskonałą okazją poznania nowych ludzi i umocnienia wiary w to, że w Kościele jest miejsce dla wszystkich.

Koncert

To święto młodych zakończyło się w niedzielę wieczorem koncertem Siewców Lednicy, w którym wziął także udział bp Andrzej Siemieniewski. – Muzyka jest nieodłączną częścią lednickich spotkań, służy do tego, byśmy poczuli się wspólnotą i mogli razem się modlić, a muzyka daje każdemu możliwość uczestnictwa. Tworząc lednickie kanony, pieśni, staramy się tak je tworzyć, aby nikogo nie wykluczały, by uwzględniały możliwości ludzi na każdym etapie rozwoju muzycznego i dawały możliwość włączenia się we wspólną modlitwę – mówi Agnieszka Chrostowska, wokalistka zespołu.

Reklama

– Przekładamy wiarę na kulturę. Tego nas uczył o. Jan Góra, który mówił: „To musi być wielkie wydarzenie, bo wiara to nie jest twoja prywatna sprawa, wiara musi być wydarzeniem”. Dlatego staramy się „zarażać” tymi wydarzeniami. Dlatego uczymy młodzież śpiewu i włączania się śpiewem w modlitwę. Uczymy ich w kościele wspólnie śpiewać. Bo najgorsze jest to, kiedy organista gra, a kościół milczy – dodaje Piotr Ziemowski, muzyk.

Owoc podejmowanych warsztatów muzycznych można było usłyszeć podczas wspomnianego koncertu.

Podziel się:

Oceń:

2023-07-19 11:37

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Barbórkowa modlitwa

Niedziela legnicka 51/2022, str. I

Biskupi i księżą dziękowali Panu Bogu za górniczy stan

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Biskupi i księżą dziękowali Panu Bogu za górniczy stan

4 grudnia miejscem modlitwy z intencji pracowników i ich rodzin Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi Polska Miedź S.A. był kościół św. Maksymiliana Kolbego w Lubinie.

Więcej ...

Św. Józef - Rzemieślnik

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Obraz św. Józefa, patrona parafii

Ewangeliści określili zawód, jaki wykonywał św. Józef, słowem oznaczającym w tamtych czasach rzemieślnika, który był jednocześnie cieślą, stolarzem, bednarzem - zajmował się wszystkimi pracami związanymi z obróbką drewna: zarówno wykonywaniem domowych sprzętów, jak i pracami ciesielskimi.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst