Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Sanktuarium spotkania

Krasnobrodzki wizerunek

Grażyna Kołek

Krasnobrodzki wizerunek

Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie to miejsce, które zmieniło się fizycznie, by duchowo przygarniać do Zmartwychwstałego i Maryi tysiące dusz.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mówi się o krasnobrodzkim sanktuarium, że to miejsce, w którym spotyka się hałas z ciszą, grzech z wybaczeniem, choroba z uzdrowieniem, Bóg z człowiekiem i Matka z dziećmi.

Każdego roku do sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie przybywają tysiące pielgrzymów. Nie sposób zliczyć ich wszystkich ponieważ wielokrotnie są to rodziny oraz osoby indywidualne nie zgłaszające swojej obecności. Wielu także poszukuje wsparcia duchowego, rozmowy, a także spotkania z ks. Eugeniuszem Derdziukiem, diecezjalnym egzorcystą.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Pojechałem tam kiedyś bez przekonania. Chciałem się pomodlić, ale nie umiem powiedzieć, co wtedy poczułem. To była żywa „Czyjaś” obecność. Chcę przyjeżdżać tam jak najczęściej – powiedział mieszkaniec Roztocza, który do tej pory rzadko bywał w krasnobrodzkim sanktuarium.

Przybywają do Matki

Wierni przybywają do Krasnobrodu nie tylko z okolicznych miejscowości, ale i z całej Polski, a nawet i świata. Okazją ku temu jest odpust przypadający na 2 lipca, a także 15 sierpnia. Szczególnym wydarzeniem jest także odpust ku czci świętego Rocha. Eucharystia sprawowana w leśnej kaplicy gromadzi setki wiernych, którzy także w tym roku, 20 sierpnia, otaczali kaplicę jak wieńcem modlitwy. Tym razem homilię wygłosił ks. prof. Marian Pokrywka. Nawiązując do Ewangelii, w której Jezus wysłuchuje prośby kobiety kananejskiej podkreślił, że nasze modlitwy nie zawsze zostają wysłuchane, bo najpierw muszą przemienić naszą wiarę. Dopiero cierpliwość i pokora, pełne uniżenie przed Bogiem i postawienie Go na pierwszym miejscu pomnaża naszą wiarę.

To właśnie w krasnobrodzkim sanktuarium tłumy ludzi poszukują wiary i modlą się o nią z nadzieją, że ich prośby zostaną wysłuchane. Pielgrzymują tu matki z chorymi dziećmi, Koła Gospodyń Wiejskich, a także, jak miało to miejsce 19 sierpnia, środowiska trzeźwościowe. Pielgrzymka ta odbyła się już po raz dziesiąty.

Reklama

– Idę w tej pielgrzymce 10. raz. W sercu niosę wdzięczność za to, że jestem teraz wolnym człowiekiem. Pan Bóg postawił mnie na nogi i pokazał mi, jak mam żyć. Teraz w modlitwie powierzam wszystkich, którzy nadal borykają się z tym problemem. Zachęcam wszystkich, by uczestniczyli w dziele Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Jest to jedyny ratunek. Gdy wszystkie środki zawiodły, pozostaje nam Pan Bóg. Krucjata daje nam wolność. Wyzwala nas z lęku. Zachęcam do podjęcia tego dzieła, a Pan Bóg już będzie wiedział, co z tym zrobić – powiedział w rozmowie z Eweliną Michalską Sławomir, pielgrzym środowisk trzeźwościowych. Miejsce, które nawiedziła Maryja jest domem spotkania osób chorych, potrzebujących, wątpiących, bezsilnych z najczystszą Miłością, jaką jest sam Bóg.

Odnowiony dom

Klasztor oraz kościół stanowią zabytek, a remont, który został przeprowadzony w ostatnich latach pochłonął miliony złotych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie środków zewnętrznych, jednak ks. prał. Eugeniusz Derdziuk nie ukrywa, że wielu było takich, którzy otworzyli swoje serca, by wesprzeć remont zarówno duchowo, jak i materialnie. Sanktuarium przeszło termomodernizację, zostało unowocześnione, a wygląd zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz zmienił się nie do poznania. Obecnie sanktuarium spłaca milionowe kwoty stanowiące wkład własny. Może je pozyskać jedynie od wiernych świeckich, którzy każdego tygodnia starają się wesprzeć to wyjątkowe miejsce. Ks. prał. Eugeniusz Derdziuk nie kryje wdzięczności za dary ofiarodawców. Każdy, kto chciałby wspomóc, może to uczynić poprzez wpłatę na konto parafii lub bezpośrednio w kancelarii. Krasnobrodzkie Sanktuarium jest miejscem spotkania, w którym dokonują się cuda, nie tylko te fizyczne, ale jak to podkreśla kustosz miejsca, znacznie cenniejsze, duchowe.

Podziel się:

Oceń:

2023-08-29 14:24

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

U Pani Jagodnej

Odpustowym uroczystościom przewodniczył bp Krzysztof Chudzio z Przemyśla

Ewa Monastyrska

Odpustowym uroczystościom przewodniczył bp Krzysztof Chudzio z Przemyśla

Odpust ku czci Matki Bożej, Królowej Roztocza, zwanej także Panią Jagodną, tradycyjnie odbył się w dniach 1-2 lipca.

Więcej ...

Boże Ciało i wianki

www.swietarodzina.pila.pl

Więcej ...

Iść do przodu z Chrystusem

2024-05-30 14:02

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Jak co roku tłumy Sandomierzan oraz turystów zgromadziła procesja eucharystyczna Bożego Ciała, która przeszła główną ulicą miasta z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża do kościoła seminaryjnego pw. św. Michała Archanioła.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Boże Ciało - 10 faktów, o których nie wiesz

Kościół

Boże Ciało - 10 faktów, o których nie wiesz

W których diecezjach jest dyspensa w piątek po Bożym...

Kościół

W których diecezjach jest dyspensa w piątek po Bożym...

Znaczenie Bożego Ciała i nadużycia w procesji...

Kościół

Znaczenie Bożego Ciała i nadużycia w procesji...

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Kościół

Mecenas Wąsowski: ks. Olszewski prosił, abym Wam to...

Dekrety rozdane

Aspekty

Dekrety rozdane

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

Wiara

Ida Nowakowska: Chcę być jak moja Mama!

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” -...

Kościół

„Stanowczy sprzeciw wobec działań MEN” -...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania