Wydarzenie odbędzie się pod hasłem #CzemóBarka, które w swoisty sposób łączy „pokolenie JP2” z dzisiejszą młodzieżą. – Jest ono pomysłem naszych młodych wolontariuszy. Słowo „czemó”, pochodzące z młodzieżowego slangu, jest obecnie bardzo popularne w przestrzeni internetowej, brało nawet udział w głosowaniu na Młodzieżowe Słowo Roku 2024, pieśń Barka natomiast – ulubiony utwór św. Jana Pawła II – była śpiewana przez wiernych w trakcie trwania jego pontyfikatu, ale zauważyliśmy, że obecna młodzież również ją zna i chętnie śpiewa. Podczas wydarzenia chcemy stworzyć swoisty most między „pokoleniem JP2” i młodymi ludźmi, którzy znają papieża Polaka tylko z opowiadań rodziców lub dziadków – podkreśla ks. Jarosław Witkowski, michalita, organizator wydarzenia. W tym roku swój występ na festiwalu potwierdzili m.in.: Golec uOrkiestra, niemaGOtu, ksiądz raper Jakub Bartczak oraz TELEO.
Idea tegorocznego Festiwalu Mocy nawiązuje do obchodów Roku Jubileuszowego 2025 oraz św. Jana Pawła II, który ćwierć wieku temu, podczas ostatniego jubileuszu, wprowadzał Kościół w nowe tysiąclecie. Organizatorzy michalickiego spotkania młodych uznali, że przy tej okazji należy oddać hołd św. Janowi Pawłowi II oraz przybliżyć jego postać tym młodym ludziom, którzy urodzili się po śmierci papieża Polaka.
W ubiegłym roku w szczytowym momencie w wydarzeniu brało udział ponad 2,5 tys. osób. Organizatorzy przewidują, że tegoroczny festiwal przyciągnie o wiele więcej uczestników.
Oprac. za: festiwalmocy.pl
Pomóż w rozwoju naszego portalu