Reklama

Wiara

Sposoby rejestracji szczególnych grup – m.in. biskupów i niepełnosprawnych, na ŚDM 2016

Bądź blisko ŚDM

O tym, jak na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie mogą zarejestrować się biskupi, ich sekretarze, księża, osoby niepełnosprawne oraz niepełnoletnie poinformowano podczas sesji w ramach II Międzynarodowego Spotkania Przygotowawczego do ŚDM. Od wczoraj przedstawiciele ponad stu konferencji episkopatów i blisko pięćdziesięciu międzynarodowych wspólnot i ruchów na prawie papieskim obradują w Wadowicach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Biskupi z Polski oraz ich sekretarze, z systemu rejestracyjnego powinni pobrać formularz, który do 28 lutego 2016 przesyłają do krakowskiego komitetu pocztą tradycyjną lub elektroniczną, na adres episcopus@krakow2016.com.

Hierarchowie z innych krajów proszeni są o przesłanie formularza rejestracyjnego do Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Biskupi, tak jak podczas poprzednich Światowych Dni Młodzieży, będą mieli zapewniony transport do miejsc wydarzeń centralnych i katechez, oraz noclegi. Jak poinformowali przedstawiciele komitetu organizacyjnego - „w miejscach zwykłych ale godnych”.

Księża diecezjalni i zakonni, dokonując rejestracji zostaną poproszeni o podanie informacji dotyczących koncelebry Mszy św. i posługi w konfesjonale, określając kiedy i w jakich językach będą spowiadać. Każdy ksiądz będzie także musiał pobrać z systemu rejestracji deklaracje stanu kapłańskiego, i przedstawić ją do podpisu swojemu biskupowi lub przełożonemu zakonnemu.

Osoby niepełnosprawne rejestrują się na ŚDM wraz ze swoimi opiekunami poprzez oficjalny system, wraz z grupą, z którą będą uczestniczyć w wydarzeniach w Krakowie. Jak zapowiedzieli organizatorzy, niepełnosprawni nie będą spać w szkołach czy namiotach, lecz u rodzin. Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres disabilites@krakow2016.com

Reklama

Zgodnie z prawem, osoby niepełnoletnie, aby wziąć udział w ŚDM, potrzebują pisemnej zgody rodziców lub opiekunów.

Uczestnicy trwającego w Wadowicach spotkania zgłaszali chęć odwiedzenia miejsc, których nie przewiduje oficjalny program Światowych Dni Młodzieży – Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Jasnej Góry, Wieliczki i Auschwitz.

Organizatorzy nie gwarantują dojazdu do tych miejsc ani tego, że program ŚDM nie będzie kolidował z zaplanowanymi przez poszczególne grupy wyjazdami. Jednak, w porozumieniu z opiekunami poszczególnych miejsc, aby ułatwić pielgrzymom wycieczki fakultatywne, podali adresy mailowe i strony internetowe, poprzez które można zgłaszać grupy pielgrzymów.

Z ojcami paulinami z Jasnej Góry można kontaktować się poprzez adres krakow2016jasnagora.pl sdm2016@jasnagora.pl

Pielgrzymi, chcący odwiedzić Auschwitz wszystkie potrzebne informacje znajdą na stronie www.mlodzi.duszpasterstwa.bielsko.pl/auschwitz

Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach, ze względów organizacyjnych, nie będzie dostępne dla wszystkich. Wejściówki do tego miejsca będą rozprowadzane poprzez konferencje episkopatów danych krajów i to od nich zależy, kto je otrzyma. Informacje pod adresem international@krakow2016.pl

Aby umówić się na wizytę w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymi kontaktują się pisząc na adres info@kalwaria.eu. Dodatkowe informacje na www.kalwaria.eu .

Spotkanie w Małopolsce traw od środy, 25 listopada i potrwa do niedzieli, 29 listopada. Prawie 300 osób z całego świata spotkało się, by omawiać stan przygotowań i sposoby uczestnictwa pielgrzymów z różnych kontynentów w Światowych Dniach Młodzieży Kraków 2016. To największe spotkanie międzynarodowe organizowane w ramach przygotowań do przyszłorocznych ŚDM.

Podziel się:

Oceń:

2015-11-27 15:01

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Tysiące pielgrzymów w drodze na Campus Misericordiae

Na kilka godzin przed rozpoczęciem Mszy św. Posłania, wieńczącej 31. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie tysiące pielgrzymów wciąż jest w drodze na Campus Miosericordiae w Brzegach koło Wieliczki. Wczoraj odbyło się tam czuwanie modlitewne z udziałem ponad miliona ludzi.

Więcej ...

Przyjdź Królestwo Twoje

Adobe Stock

Rozważanie do Ewangelii Mt 13, 31-35

Więcej ...

Chcę zapalać młodych ludzi do dzielenia się wiarą. Świadectwo Patryka Bożemskiego – ceremoniarza z TikToka

2025-07-28 08:04
Patryk Bożemski

Vatican Media

Patryk Bożemski

„Ceremoniarz. Nauczyciel religii. Obalam stereotypy o wierze. Miłość Boża jest doskonała” – tak przedstawia się w mediach społecznościowych Patryk, którego na popularnych platformach śledzą dziesiątki tysięcy osób, głównie młodych. Ceremoniarz.wro – bo takim nickiem się posuguje – nie lubi mówić o sobie, że jest katolickim influencerem. Chętniej przestawia się jako katolicki twórca cyfrowy, zaznaczając, że to zajęcie wybrał dla niego sam Pan Bóg.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się...

Wiara

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się...

Siekiera w dłoni księdza - mordercy. Zgorszenie...

Kościół

Siekiera w dłoni księdza - mordercy. Zgorszenie...

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

Kościół

Od uzależnień do ewangelizacji. Świadectwo Krzysztofa...

W czasie, kiedy to czytasz, wydarza się kolejny cud św....

Wiara

W czasie, kiedy to czytasz, wydarza się kolejny cud św....

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Kościół

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie...

Nowenna do św. Szarbela

Wiara

Nowenna do św. Szarbela

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Wiadomości

Mazowieckie: Zarzut zabójstwa znajomego dla proboszcza z...

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Kościół

Komunikat dotyczący aktualnego statusu kanonicznego ks....

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.