Będziemy budować silną Europę, silną Unię Europejską , unię ojczyzn, suwerennych państw wzajemnie się szanujących, mających pewność, że wspólnie dążą do budowania bezpiecznej Europy, dobrobytu własnych obywateli i dobrej przyszłości państw. To jest w naszym wspólnym interesie. W interesie wszystkich Europejczyków
- podkreśliła premier Beata Szydło w obfitym przemówieniu, które wygłosiła podczas berlińskiej wizyty w Fundacji Koerbera.
Jak zaznaczyła kilkakrotnie, pojawia się w ostatnim czasie wiele nieprawdziwych informacji na temat Polski , dlatego chce wykorzystać wizytę w Niemczech, by wyjaśnić wątpliwości. Podkreśliła, że to moment, by powiedzieć o dobrych zmianach, które dzieją się teraz w Polsce.
Podstawa wszystkich dobrych relacji jest zawsze wspólna rozmowa o ważnych sprawach. UE powinna zajmować się rozmową o wszystkich sprawach CzłonkowieUE powinni ze sobą rozmawiać. Można odnieść wrażenie, że tej rozmowy czasem brakuje
- mówiła premier Szydło, dodając że powinniśmy pamiętać o poszukiwaniu konsensusu oraz szanować własną suwerenność i pomagać sobie, gdy tego potrzebujemy.
Polska, polski rząd chce być aktywnym kreatorem polityki europejskiej . Nasze wewnętrzne sprawy - dotyczące czy to Trybunału Konstytucyjnego czy mediów - są wewnętrznymi sprawami polski . Wewnętrzne decyzje polskiego Parlamentu nie powinny zajmować Parlamentu Europejskiego, bo w tym czasie umykają ważne sprawy dotyczące choćby imigrantów
- podkreśliła.
Polska demokracja ma się świetnie, rozwija się. Polacy są przywiązani do wolności, o którą długo walczyli. To jest wartość, której nie pozwolimy sobie odebrać. Mam wrażenie że próbuje się nas podzielić, to jest niedobra rzecz. UE nie powinna się dzielić
- dodała wskazując, że to, Unię powinna łączyć przyszłość Europy. Należy przy tym wyciągać wnioski z popełnionych błędów i iść do przodu.
W Niemczech z roku na rok występuje z Kościołów coraz więcej osób. W 2013 roku, gdy wybuchł skandal związany z kosztami remontu rezydencji biskupa Limburga z Kościoła katolickiego wystąpiło ok. 179 tysięcy osób, około 60 tysięcy więcej niż w 2012 i ok. 52 tys. więcej niż w 2011 roku.
Ks. Wojtyła był na spływie kajakowym. Wtedy nadeszła informacja, że będzie biskupem
2025-07-04 10:02
Łukasz Brodzik/Archidiecezja Krakowska
Archidiecezja Krakowska
Ks. Karol Wojtyła na spływie kajakowym
Wakacje to czas, kiedy nie tylko świeccy, ale i kapłani wyjeżdżają na zasłużony odpoczynek. Nie inaczej było z przyszłym świętym Janem Pawłem II. Łączył on często przyjemne z pożytecznym, by nie tylko wypoczywać z młodzieżą, ale także towarzyszyć jej we wzrastaniu. Te wakacje dla ks. Karola Wojtyły zapewne były inne niż wszystkie.