Zwycięski gol w ostatniej minucie

Uwe Bassenhoff/pl.wikipedia.org

W spotkaniu trzeciej kolejki eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2018 Polska wygrała szczęśliwie w Warszawie z Armenią 2:1. Zwycięskiego gola dla biało-czerwonych strzelił Robert Lewandowski w piątej minucie doliczonego czasu gry!

11 października to wyjątkowa data w historii polskiej piłki nożnej. Wystarczy przypomnieć kilka istotnych spotkań Polaków rozegranych w tym dniu w ostatnich kilkunastu latach. W 2006 - w rozegranym w Chorzowie meczu eliminacji Euro 2008, Polacy ograli czwartą drużynę świata - Portugalię (2:1). Dwa lata później, także w Chorzowie, ograli 2:1 Czechów. W 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie po raz pierwszy w historii wygrali z Niemcami (2:0), a rok później, na tym samym stadionie zapewnili sobie awans do finałów Euro 2016, pokonując Irlandię (2:1). Nie mogło być inaczej także 11 października 2016 r. - ten mecz musieliśmy wygrać!

Początkowo mogło się wydawać, że Polacy zgodnie z przewidywaniami strzelą Armenii kilka bramek i sprawę zwycięstwa rozstrzygną jeszcze w pierwszej połowie. Już w 11. minucie znakomitą sytuację miał Łukasz Teodorczyk. Jednak po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego nie trafił w piłkę głową z trzech metrów od bramki. Podobnie było kilka minut później, kiedy po ładnej akcji Macieja Rybusa z Kubą Błaszczykowski ten drugi znów ładnie zagrał w stronę zawodnika Anderlechtu. Ten jednak znowu nie potrafił wykończyć akcji.

Kiedy po pół godzinie gry za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Gael Andonian wydawało, że biało-czerwoni muszą w końcu wbić piłkę do bramki. Niestety Polakom gra w przewadze nie pomogła. Dodatkowo kontuzji kolana doznał Artur Jędrzejczyk i jeszcze przed przerwą musiał zejść z boiska. Zmienił go na skrzydle Rybus.

W końcu po przerwie Polacy szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Roberta Lewandowskiego. Jednak rywale od razu wyrównali. W meczu z Armenią praktycznie nie funkcjonowała nasza defensywa.

Niemal do samego końca Polacy bili głową w mur. Popełniali niestety wiele błędów przy rozegraniu piłki przez co o mały włos nie stracili drugiego gola. I właśnie wtedy, kiedy mijała już czwarta i ostatnia minuta doliczonego czasu biało-czerwoni dostali rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego. Cała nasza drużyna wbiegła w pole szesnastu metrów Armenii. Po dośrodkowaniu Jakuba Błaszczykowskiego w tłumie odnalazł się Lewandowski i wbił zwycięskiego gola! Jeszcze raz 11 października okazał się dla naszej drużyny szczęśliwą datą. Dzięki temu szczęśliwemu zwycięstwu wciąż mamy duże szanse na awans do Mistrzostw Świata w Rosji.

2016-10-12 06:41

Oslo: Piłkarskie Mistrzostwa Świata Bezdomnych

pl.wikipedia.org

Ponad 500 bezdomnych, uchodźców oraz byłych alkoholików i narkomanów z 50 krajów weźmie udział w tegorocznych Piłkarskich Mistrzostw Świata Bezdomnych. Turniej rozpocznie się 29 sierpnia w Oslo, stolicy Norwegii, i potrwa do 5 września.

Pro-life. Pro-love. Rodzina na medal

p. Maciej Maziarka

Może nawet nie nazwalibyśmy się wyłącznie pro-life, a bardziej pro-love. To, co św. Jan Paweł II nazywał cywilizacją życia i miłości. Rodzina, która ma korzenie w Bogu, który jest Miłością, jest Siłą dla dzisiejszego świata, dla naszych małych wspólnot, ale i dla całego narodu – mówią państwo Angelika i Michał Steciakowie – Międzynarodowa Rodzina Roku Rycerzy Kolumba, rodzice dwojga adoptowanych dzieci.

Papież jedzie na Biennale w Wenecji – Watykan i sztuka współczesna

2024-04-27 11:06

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Jutro papież papież Franciszek odwiedzi Wenecję. Okazją jest trwająca tam 60. Międzynarodowa Wystawa Sztuki - Biennale w Wenecji. Ojciec Święty odwiedzi Pawilon Stolicy Apostolskiej, który w tym roku znajduje się w więzieniu dla kobiet, a prezentowana w nim wystawa nosi tytuł - "Moimi oczami". Wizyta papieża potrwa około pięciu godzin obejmując między innymi Mszę św. na Placu św. Marka. Planowana jest również prywatna wizyta w bazylice św. Marka. Jak się podkreśla, papieska wizyta będzie "kamieniem milowym w stosunku Watykanu do sztuki współczesnej".

Oświadczenie diecezji warszawsko-praskiej ws. księdza...