Real wygrywa Ligę Mistrzów

Real Madryt pokonał Juventus Turyn 4:1 i został pierwszym klubem w historii, który wygrał Ligę Mistrzów dwa razy z rzędu. Madrytczycy zdołali obronić tytuł głównie dzięki bardzo dobrej postawie w drugiej połowie, w której udało im się w trzy minuty diametralnie zmienić obraz gry. Bohaterem meczu i zdobywcą dwóch bramek dla Królewskich był znakomity Cristiano Ronaldo.

Real Madryt walczył o swoje 12. mistrzostwo, natomiast Juventus Turyn mógł zdobyć trzeci tryumf. W drodze do finału obie ekipy pokonały wiele klasowych drużyn. Królewscy wyeliminowali m.in. Atletico, Bayern i Napoli. Stara Dama wyrzuciła z rozgrywek Monaco, FC Porto i słynną Barcelonę.

Finał na Millenium Stadium w walijskim Cardiff z całą pewnością nie zawiódł. Piłkarze obu drużyn od pierwszych minut prezentowali piękny futbol na bardzo wysokim poziomie. W 20. minucie po pięknej akcji prawym skrzydłem Cravajala i jego celnym podaniu do Cristiano Ronaldo, Portugalczyk silnym, niskim strzałem z 15 metrów zdobył gola na 1:0 dla Królewskich.

Zaledwie siedem minut później w piękny sposób odpowiedzieli piłkarze Juventusu-kilkukrotnie podbili futbolówkę, aż wreszcie cudownym półwolejem do bramki skierował ją Mario Mandżukić.

W pierwszej połowie, mimo dominacji Juventusu Turyn, nie padły już żadne bramki. Gracze Realu zdecydowanie podkręcili tempo w drugiej połowie i wykorzystywali mnożące się błędy piłkarzy Juventusu. Przewagę udowodnili w trzech minutach, w których znokautowali przeciwnika. Najpierw pięknym strzałem z dystansu w 61. minucie bramkę zdobył Casemiro, a w 64. po świetnej akcji prawym skrzydłem, piłkę do bramki Juventusu wbił po raz kolejny Ronaldo.

Próbujących panicznych ataków Włochów osłabił jeszcze Cuadrado, który w 86. minucie zobaczył druga żółtą kartkę za niesportowe zachowanie wobec Sergio Ramosa i musiał zejść z boiska. Dodatkowo wprowadzony z ławki Asensio wykończył akcję Realu i ustalił wynik spotkania na 4:1.

Real Madryt przeszedł do historii. Zinedine Zidane obronił z Realem Puchar Europy i tym samym Królewscy zostali pierwszym klubem piłkarskim, który wygrał Ligę Mistrzów dwa razy z rzędu.

2017-06-06 08:19

ME siatkarzy - Polska - Czarnogóra 3:0

PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI

Polscy siatkarze wygrali w Skopje z Czarnogórą 3:0 (25:14, 25:11, 25:12) w ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Nikoli Grbica awansowali do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie C i w 1/8 finału zmierzą się z Belgią.

Bł. Carlo Acutis i Chiara Corbella Petrillo bohaterami nietypowego wyzwania w diecezji gliwickiej

2024-05-09 11:05

Vatican News

Blisko 200 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych - bierze udział w internetowym wyzwaniu „Poznaj Bożego człowieka" w diecezji gliwickiej. To część trwającego tam Kongresu Eucharystycznego. Poprzez udział w internetowej inicjatywie wierni poznają życie i dziedzictwo błogosławionego Carla Acutisa oraz służebnicy Bożej Chiary Corbelli Petrillo. „Tu wygrywa każdy, kto przy tej okazji duchowo się rozwinie, każdy, kto po prostu pozna wartościowego człowieka" - mówi Katarzyna Kłysik.