Polscy księża mistrzami Europy w halowej piłce nożnej

pl.wikipedia.org

Polscy księża zostali mistrzami Europy. Rozgrywki halowej piłki nożnej odbywały się w dniach 25-28 lutego w Celje w Słowenii. W finałowym meczu Polacy pokonali Bośnię i Hercegowinę aż 4:0. W reprezentacji zagrał m.in. ks. Dariusz Gałek z diecezji radomskiej, który został najlepszym bramkarzem turnieju. Wpuścił zaledwie jednego gola.

W europejskim turnieju zagrało 13 reprezentacji. Do tej pory mistrzostwa odbyły się siedem razy, na wszystkich Polacy stawali na podium. Na koncie mają już cztery złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy.

Skład mistrzowskiej reprezentacji: Dariusz Gałek, Marek Łosak, Edward Giemza, Grzegorz Pastorczyk i Dariusz Snochowski , Michał Szawan, Rafał Lasota, Bogusław Krok, oraz Tomasz Winogrodzki, Maciej Lewandowski, Marcin Olszewski i Marek Mazurek. Trenerem polskiej reprezentacji jest kielczanin Marek Parzyszek, były piłkarz Korony.

2013-03-01 11:14

Liga angielska - Liverpool po 30 latach z tytułem mistrzowskim

PAP/EPA/LYNNE CAMERON

Po 30 latach piłkarze Liverpoolu znów zostali mistrzami Anglii. Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek mają 23 punkty przewagi nad Manchesterem City, który w czwartek przegrał na wyjeździe z Chelsea 1:2.