Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Pompejańska Święta Noc Modlitwy w czasach koronawirusa

Monika Jaworska

Wzorem wcześniejszych nabożeństw – mieli się modlić na skoczowskiej Kaplicówce. Stało się jednak inaczej. Sytuacja epidemiczna uniemożliwiła wspólne gromadzenie się ludzi w jednym miejscu, więc czciciele Matki Bożej Pompejańskiej modlili się w domowych kościołach w ramach 19. Pompejańskiej Świętej Nocy Modlitwy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rokrocznie w dniach 7 i 8 maja czciciele Matki Bożej Pompejańskiej oraz członkowie i sympatycy Apostolstwa Dobrej Śmierci spotykają się w sanktuarium św. Jana Sarkandra w Skoczowie na wzgórzu Kaplicówka, by tam modlić się o potrzebne łaski przez wstawiennictwo Maryi. Pompejańska Święta Noc Modlitwy gromadzi wiernych z różnych diecezji całej Polski oraz wiernych z zagranicy. Niektórzy trwają nieprzerwanie kilkanaście godzin na modlitwie, dają świadectwa uproszonych łask, uzdrowień, wyzwoleń z nałogów, umocnień duchowych. Wydarzenie organizuje Apostolstwo Dobrej Śmierci Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

– Wzorem wydarzeń w Pompejach – i szczęśliwi, że Matka Boża spod Wezuwiusza upodobała sanktuarium św. Jana Sarkandra na skoczowskiej Kaplicówce – z łaski Boga dane nam było przez wiele lat (w maju i październiku) adorować Pana i uczestniczyć we Mszach św. w sanktuarium w ramach Świętej Nocy Modlitwy. W tym wyjątkowo trudnym czasie, w historycznej księdze modlitw, próśb i czuwań 19. Pompejańska Noc Modlitwy z 7 na 8 maja 2020 roku zapisana zostanie wg nowej rzeczywistości, której nikt wcześniej nie przewidywał – mówi diecezjalna zelator Apostolstwa Dobrej Śmierci (ADŚ) Lidia Wajdzik.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Majowa Pompejańska Święta Noc Modlitwy nie mogła się odbyć się na Kaplicówce z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa. W związku z tym zelatorzy zachęcili wiernych, aby tym razem zgromadzili się na maratonie modlitewnym w swoich domach. Poprosili, aby ubrali się odświętnie, postawili na stole wizerunek Matki Bożej, zapalili świecę i przez 24 godziny: w miarę możliwości, w nastroju uwielbienia, dziękczynienia i przebłagania, dziękowali Panu Bogu za bezmiar łask i przedstawiali swoje prośby. Nabożeństwo rozpoczęło się 7 maja o godz. 12. Łączący się ze sobą duchowo wierni modlili się Różańcem i innymi modlitwami. Były dostępne internetowe transmisje Mszy św. 7 maja o godz. 21 z kościoła św. Jerzego w Cieszynie, którą celebrował moderator diecezjalny ADŚ ks. Marcin Wróbel, oraz Msza św. 8 maja o godz. 12 – na zakończenie nabożeństwa – w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie.

Reklama

Jak co roku uczestnicy nabożeństwa prosili o ochronę dzieci nienarodzonych i ochronę dzieci i młodzieży przed deprawacją. Modlili się też za misjonarzy i ojczyznę. – Ważną intencją, była prośba o zdrowie dla chorych, cierpiących, zakażonych koronawirusem oraz o moc i siły dla wszystkich służb zaangażowanych w ratowanie życia, o utrzymanie ładu i porządku w kraju, o minimalizowanie skutków kryzysu gospodarczego i społecznego. Prosiliśmy o zahamowanie rozprzestrzeniania się w naszym kraju i na świecie wirusa Covid-19 oraz o pokój i jedność w naszym narodzie i na świecie – dopowiada zelator ADŚ Kazimierz Chrapek.

Wierni modlili się również za całe duchowieństwo, a zwłaszcza alumnów z diecezji bielsko-żywieckiej: Wojciecha Kamińskiego, Macieja Pawlika i Pawła Stawarczyka, którzy 8 maja przyjęli święcenia diakonatu w Skoczowie z rąk biskupa Romana Pindla.

Następne nabożeństwo Pompejańskiej Świętej Nocy Modlitwy w Skoczowie planowane jest z 3 na 4 października 2020 roku. Od sytuacji epidemicznej będzie zależało, czy odbędzie się na Kaplicówce, czy znów w domach.

Podziel się:

Oceń:

+1 -1
2020-05-08 22:36

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Francja: Pałac Elizejski: Macron prawdopodobnie zakaził się koronawirusem podczas szczytu UE

Prezydent Francji Emmanuel Macron

PAP

Prezydent Francji Emmanuel Macron

Prezydent Francji Emmanuel Macron prawdopodobnie zakaził się koronawirusem podczas szczytu UE, który odbył się w ubiegłym tygodniu - poinformował w czwartek wieczorem Pałac Elizejski. Wykrycie koronawirusa u Macrona zmusiło wielu liderów UE do przeprowadzenia testów - pisze Reuters.

Więcej ...

Prezydent: nie było żadnych wątpliwości, kto powinien otrzymać awans generalski

2024-05-03 09:32

PAP/Paweł Supernak

Nie było żadnych wątpliwości, kto powinien otrzymać awans generalski, kto powinien zostać mianowany na te najważniejsze stanowiska dowódcze w wojsku polskim - podkreślił prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu po wręczeniu nominacji na stanowisko dowódcy generalnego RSZ i na stanowisko dowódcy WOT.

Więcej ...

W Rokitnie uczczono NMP Królową Polski

2024-05-03 23:30
Rokitno

Angelika Zamrzycka

Rokitno

3 maja 2024 w Sanktuarium w Rokitnie bp Tadeusz Bronakowski przewodniczył Mszy św. i modlitwie w intencji Ojczyzny oraz o trzeźwość rodzin.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 3.): Sama tego chciała

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania