Kamil Stoch wygrał konkurs w Innsbrucku i został liderem Turnieju Czterech Skoczni

Na trzecim miejscu podium znalazł się także Dawid Kubacki,a czwarty był Piotr Żyła, a dopiero 15. miejsce zajął dotychczasowy lider TCS Norweg Halvor Egner Granerud.

Polscy skoczkowie narciarscy odnieśli dotychczas 91 indywidualnych zwycięstw w zawodach Pucharu Świata.

Pierwszy, 26 stycznia 1980 roku w Zakopanem, sztuki tej dokonał Stanisław Bobak. Później trzykrotnie w zawodach triumfował Piotr Fijas. Najwięcej zwycięstw - 39 - odniósł Adam Małysz.

Po nim nastała era Stocha, który wygrał dotychczas 37-krotnie. Pięć sukcesów odnotował Dawid Kubacki, po dwa Piotr Żyła i Maciej Kot, a po jednym Krzysztof Biegun i Jan Ziobro.

Ostatni konkurs Turnieju Czterech Skoczni odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia w austriackim Bischofshofen.

+3 -2
2021-01-03 15:31

Aż trzech Polaków w pierwszej czwórce konkursu w Predazzo!

youtube.com

Świetny występ polskich skoczków podczas zawodów Pucharu Świata w Predazzo, w pierwszej czwórce zawodów znalazło się aż trzech Polaków!

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Jasna Góra: dziękczynienie za dar przyjęcia I Komunii Świętej

2024-05-15 17:34

Przyjeżdżają, aby podziękować za dar przyjęcia I Komunii Świętej. To czas dziękczynienia dzieci, ale i rodziców, katechetów, duszpasterzy - docierają na Jasną Górę ze wszystkich stron Polski.