Kamil Stoch drugi w Klingenthal! Żyła i Kubacki wysoko

PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Wygrał prowadzący w klasyfikacji generalnej Norweg Halvor Egner Granerud. Czwarty był Piotr Żyła, a szósty Dawid Kubacki.

Granerud był zdecydowanie najlepszy. Stocha wyprzedził o 12,6 pkt. Trzecie miejsce zajął Słoweniec Bor Pavlovcic - 13,4 pkt straty.

Do drugiej serii awansowało jeszcze trzech Polaków. Na 14. pozycji uplasował się Jakub Wolny, na 21. Andrzej Stękała, a na 30. Klemens Murańka.

Po pierwszej odpadł tylko Tomasz Pilch, zajmując 43. miejsce.(PAP)

wkp/ cegl/

2021-02-06 16:12

PŚ w skokach - Zniszczoł szósty w Niżnym Tagile, zwycięstwo Graneruda

PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. To najlepszy wynik w karierze 26-letniego zawodnika z Cieszyna. Zwyciężył Norweg Halvor Egner Granerud.

Świadectwo Raymonda Nadera: naznaczony przez św. Szarbela

2024-05-10 13:22
Raymond Nader pokazuje ślad, który zostawił mu na ręce św. Szarbel

Karol Porwich/Niedziela

W Duszpasterstwie Akademickim Emaus w Częstochowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Raymond Nader, który przeżył niezwykłe doświadczenie mistyczne w pustelni, w której ostatnie lata spędził św. Szarbel, podzielił się swoim świadectwem.